Balya Çatalı

45 yılı aşkın süredir ile hangi sektör olursa olsun tüm balya ataşmanı modellerimiz
ve diger ürünlerimiz ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

BALYA ÇATALI

Balya çatalı, üretimine başlandığı zamanlardan itibaren ortaya koymakta olduğu başarılı sonuçlar ile tarım alanında faaliyet gösteren isimlerin tercih ettikleri bir ekipman. Balya çatalı, hazırlanmış olan balyaların istenilen yere depolanması adına taşıma ve istifleme sürecinde oldukça etkili olmaları adına özel bir tasarıma sahiptir. Bu ekipmanlarının kullanımının kolay olmasının yanı sıra tüm tarım ürünlerinin hasadı sonrasında kullanılmasından dolayı, ekipmanın popülerliğinin her geçen gün artması kesinlikle şaşırtıcı değil. Özellikle de büyük ölçekli tarlalarda çeşitli ürünlerin hasadının yapılması, önemli bir başka bir sürecin başlaması anlamına gelir.

Balya Çatalı

Pek çok tarım ürünü, kolay taşınabilmesi, uzun süreler boyunca bozulmadan kalabilmesi ve besin değerini koruyabilmesi adına balyalar haline getirilir. Sonraki aşamada ise bu balyaların depolara taşınması gerekir. Fakat gerek balya yapılması gerekse daha sonrasında balyaların taşınması aşamasında gerekli olan her bir detayın üzerinde özenli bir şekilde durulması gerekir. Bu aşamada meydana gelebilecek olan en ufak bir sorun, beraberinde daha büyük sorunların ortaya çıkması anlamına gelir. Balya çatalı da balyaların gerek taşınması gerekse istiflenmesi sürecinde başarılı sonuçları beraberinde getirir.

Hazırlanılan balyalarda en fazla dikkat edilen şey, balyaların sıkıştırılması ve içerisinin hava almasının engellenmesidir. Dolayısıyla taşınmaları aşamasında da yine önceki süreçteki gibi aynı dikkatin gösterilmesinin önemi oldukça büyüktür. Kimileri balyaların taşınması süresinde balya çatalları arasından seçim yapmak yerine gerekli olan adımları atmak yerine taşıma işlemini insan gücü kullanarak yapmayı tercih ediyorlar. Attıkları bu adım sonrasında ise balyalar taşınırken bozulabiliyor.

Böyle olunca da bozulan balyaların kullanım aşamasında karşı tarafa sağlamış olduğu avantajlar ortadan kalkıyor. Balya çatalı kullanımı esnasında ise balyaların zarar görmesi ya da bozulması ihtimali son derece düşüktür. Kullanım aşamasında istekleri yerine getirecek detayların üzerinde durulması sonucunda balya çatalı, ne kadar fazla sayıda balya olursa olsun fark etmez; gerekli çalışmalar mümkün olan en verimli şekilde yapılmaya başlanır. Ve gerçekleştirilen çalışmalar esnasında insan gücüne minimum düzeyde kullanılması mümkün hale gelmiş oluyor.

BALYA ÇATALI
NEDİR?

Tarım alanında gerçekleştirilen çalışmalar esnasında insanlar onların işlerini ciddi anlamda kolaylaştıracak ekipmanlar arasından seçimlerini doğru şekilde yapmalarının önemi her geçen gün artıyor. Çünkü klasik olarak adlandırılan tarzda gerekli işlemlerin yapılmak istenmesi durumunda hem zaman hem de iş gücü anlamında kayıpların söz konusu olması oldukça olasıdır. Günümüz dünyasında artık balya çatalı ekipmanının çok daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlaması ile beraber ise artık kon hakkında etkileyici çözümler elde edilmekte.

Traktör, forklift gibi farklı araçlarda bulunan hidrolik sisteme bağlanan balya çatalları, kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kullanım aşamasında gerekli olan detayların her biri, uzmanlarımız tarafında operatöre iletilir. Balya çatallarının kullanım öncesinde incelenmesi sırasında da görülebileceği üzere gerekli olan işlemler, modellerde yer alan üç bileşen tarafından gerçekleştirilir.

İlk olarak balya çatalı incelemesi esnasında ortaya çıkacak detay çatal olacaktır. Çatal, dış mekanlarda zorlu ortamlar karşısında hiçbir sorun olmadan kullanılabilmesi için en sert ve dayanıklı malzemelerden imal edilir. Özel tasarıma sahip olan çatallar, farklı boyutlardaki balyaların alt kısmından girerek balyaları kaldırabilmek adına modeline bağlı olarak düz ya da hafif eğimli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda balyaların kavranarak düşmesinin engellenerek taşınabilmesi adına dişleri ya da çentikleri de bulunabilir. Var olan bu özellikler, taşıma esnasında kendini gösterebilecek olumsuz durumların meydana gelmesini engeller.

Ekipmanda bulunan balya çatalının kullanılacak iş makinesinin hidrolik sistemine bağlanması aşamasında ise diğer bileşen olan taşıyıcı devreye girer. Kullanılan taşıyıcı ile beraber balya çatalı istenilen yükseklik ayarına sahip olur. Ve böylece balyaların taşınması aşamasında depolama alanına göre hangi yüksekliğe ihtiyaç duyulursa duyulsun fark etmez arzu edilen yüksekliklere çıkartılarak istiflenmesine yardımcı olur.

Üretilen balya çatalı içerisindeki diğer bir bileşen ise bağlantı mekanizması. Kullanılan bu mekanizma ile beraber balya çatalı herhangi bir sorun ortaya çıkmadan traktöre ya da forklift gibi iş makinelerine rahatlıkla bağlanması mümkün olur. Son derece özel bir tasarıma sahip olan bağlantı mekanizması, ilgili makineye kolay ve güvenli bir şekilde bağlanabilir. Mevcuttaki bu üç bileşen ile beraber ortaya çıkan balya çatalı, balyaların insan gücü kullanılmadan arzu edilen yere mümkün olan en hızlı ve verimli şekilde taşınmasına imkan sağlar. Doğru şekilde kullanılacak çatal ile beraber balyaların taşınması esnasında kendini gösterebilecek olumsuz durumların önüne başarılı şekilde geçilmiş olunur.

BALYA ÇATALI KULLANMAK
NE TÜR FAYDALAR SAĞLAR?

Farklı amaçlar için hazırlanılan balyaların korunabilmesi adına depolama aşamasının da üzerinde özenle durulması gerekir. Dışarıdan bakıldığı zaman balyalar hafif bir yapıya sahipmiş gibi görülebilir. Gerçekte ise farklı ürünlerin hasadının yapılmasından sonra balya haline getirilmesi için sıkıştırılması gerekir. Bu durumun sonucunda ise ortaya son derece ağır balyalar çıkıyor. Bu balyaların sadece insan gücü kullanılarak taşınması aşamasında farklı sıkıntılar kendini gösteriyor. Nereye taşınacağı önemli olmadan balya çatalı kullanmak yerine insan gücünün tercih edilmesi durumunda ciddi anlamda zaman kaybının ortaya çıkması oldukça olasıdır.

İnsan gücü kullanarak balyalara zarar verilerek yapılacak olan taşıma işlemleriyle karşı karşıya kalmak istemeyenler, balya çatalı seçimi ile beraber son derece kolay ve hızlı bir şekilde gerekli olan taşıma ve istifleme işlemi yapılmış olur. Manuel olarak yapılan çalışmalarda bir yandan zaman konusunda sorunlar ortaya çıkarken diğer yandan da çalışanların taşıma işlemi esnasında farklı ve olumsuz sonuçlar ile karşılaştığı göz önünde bulundurulunca balya çatalı işletmelere ciddi anlamda faydalar sağlar.

Mevcuttaki isteklerin gerçekleştirilmesi adına özel olarak tasarlanılan balya çatalları sayesinde taşıma işlemi gerçekleştirilirken ortaya kötü sonuçların çıkma ihtimali en düşük seviyelere indirilmiş olur.

BALYA ÇATALI KONUSUNDAKİ EN İYİ SEÇİM
BALYAATASMANLARI.COM’DE

Hazırlanmış olan balyaların kolaylıkla taşınması ve depolanması aşamasında gerekli adımların eksiksiz bir şekilde atılmasının önemi her zaman çok büyüktür. Olumsuz sonuçlar ile süreci geçirmek istemeyenler, doğru balya çatalı seçimi ile beraber artık aradıklarını elde etmeyi başarıyorlar. Konu ile alakalı en iyi sonuçları elde etmek isterken aynı zamanda akılarındaki soruların cevaplarını da başarılı şekilde almak istediklerinde, ekibimiz tam anlamıyla istenilen sonuçların ortaya koyulmasını sağlıyor.

Her geçen gün balya çatalı ile alakalı modellerin sayısı artış gösteriyor. Dolayısıyla üretilen alternatifler içerisinden seçimi en başarılı şekilde yapmanın önemi de artıyor. Bu aşamada satın alacağınız balya çatalının gerekli olan tüm özellikleri içerisinde barındırmasını istediğinizde, uzmanlarımız size aradıklarınızı en iyi şekilde veriyor. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey balya çatalından neler istediğinizi belirlemek olmalı. Daha sonrasında uzmanlarımız sizin için en iyi sonuçların ortaya koyulması adına gerekli olan tüm adımları eksiksiz şekilde atıyor.

Üretilmekte olan balya çatalları için sürecin her aşamasında uzmanlarımız gerekli olan tüm konuların üzerinde duruyor. Böylece balya çatalının kullanımı aşamasında insanlar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadan balyalarını istediği yerlere taşıma imkanına erişiyor. Vermiş olduğumuz destek ile beraber satın alacağınız balya çatalını son derece uzun zamanlar boyunca kullanma imkanına erişebilirsiniz.