Yuvarlak Balya Ataşmanı

45 yılı aşkın süredir ile hangi sektör olursa olsun tüm balya ataşmanı modellerimiz
ve diger ürünlerimiz ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

YUVARLAK BALYA ATAŞMANI

Yuvarlak balya ataşmanı modelleri, tarım alanında aktif olarak kullanılan ekipmanlar arasında yer alır. Tarım makinelerine takılarak kullanılan bu ekipman, ot, saman, sap gibi bitkilerin toplanmasından sonra taşınması ve depolanması amacı için tercih edilir.

Yuvarlak Balya Ataşmanı

Normalde baya ataşmanı denildiği zaman pek çok kişinin aklına direkt olarak kare modeller gelir. Lakin ürüne ya da isteğe bağlı olarak balyalar yuvarlak halde de hazırlanabiliyor. Balyalar hangi şekilde olursa olsun fark etmez her balyanın ortak özelliği oldukça ağır olmasıdır. Hazırlanmış olan bu balyaları taşımak için insan gücünü minimum düzeylere indirmek isteyenler, yuvarlak balya ataşmanı seçimini yapmaları halinde istedikleri sonuçlara çok kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorlar.

Üretimine başlandığı zamanlardan itibaren yuvarlak balya ataşman modelleri hem silindirik hem de yarı silindirik şekle sahip olan balyaların en iyi şekilde taşınmasına olanak sağlar. Yuvarlak balyalar ağırlıklı olarak 1 ila 1,5 metre çapa ve 1 ila 1,5 metre uzunluğa sahip olabilmektedir. Lakin bu boyutlar her yuvarlak balya modeli için geçerli değildir. Bununla beraber kullanılan ataşmana ya da taleplere bağlı olarak farklı boyutlarda yuvarlak balya modelleri de yine üretilerek kullanıma hazır hale getirilir.

YUVARLAK BALYA ATAŞMANI
NEDİR?

Balya ataşmanları, ilk olarak üretilmeye başlandığı zamanlardan itibaren tarım alanlarında yapılan çalışmaların çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmesine olanak sağlar. yuvarlak balya ataşmanları da farklı boyutlarda ve yuvarlak şekle sahip olan balyaların sorunsuzca istenilen yerlere taşınmasına ve istiflenmesine imkan tanıyan bir ataşman olarak tanımlanabilir. Bu modelin her iki yanında kollar yer alır. Bu kollar sayesinde de hangi boyutlarda olursa olsun fark etmez, yuvarlak balyalar kayma ya da düşme riski ortaya çıkmadan alınarak istenilen yere istiflenebilir.

Ataşmanın kolları ve yüksekliği ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bundan dolayı doğru şekilde kullanılmaları halinde olumsuz sonuçların ortaya çıkması engellenebilir. Yuvarlak balya ataşmanı, tarım alanında gerekli olan işlemlerin çok daha hızlı ve verimli şekilde yapılmasına olanak sağlar.

YUVARLAK BALYA ATAŞMANI
NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

Farklı bitkilerin hasat edilmesinden sonra balya haline getirilmesi ile beraber yuvarlak balya ataşmanı kullanımına başlanabilir. Bu ataşmanın çalışma prensibi; hazırlanmış olan yuvarlak balyaların yüksek bir yerden ya da zeminden, tarım makinelerine monte edilmiş kollar ile taşınmasıdır. Yani yuvarlak balya ataşmanı yalnızca hazırlanmış olan balyaların taşınmasını sağlar. Dolayısıyla balya için hasat edilmiş olan ürünlerin sıkıştırılması ve balya haline getirilmesi aşamasında kullanılmaz. Bunun için farklı ataşmanların kullanılması gerekmektedir.

YUVARLAK BALYA ATAŞMANI
NASIL SEÇİLİR?

Hazırlanmış olan yuvarlak balyaların çok kısa bir süre içerisinde istenilen yerlere taşınabilmesi adına özel olarak hazırlanılan yuvarlak balya ataşmanı modelleri konusundaki talebin gözle görülür şekilde artış gösteriyor. Böyle olunca da isteklerin en etkili şekilde yerine getirilmesi adına artık farklı özelliklere sahip olan yuvarlak balya ataşmanları üretilmeye devam ediyor. Böyle olunca da tarım alanında üretilmekte olan balyaların gerek taşınması gerekse depolanması aşamasında sürecin en verimli şekilde geçilmesi adına yuvarlak balya ataşmanı kullanımı daha önceki dönemlere nazaran çok daha aktif kullanılıyor. Tabi ki bu aşamada balya ataşmanından istenilen verimin elde edilmesi için satın alım öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunuyor.

Satın alım esnasında seçilecek yuvarlak balya ataşman modelinin kullanılmak istendiği ekipmana uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bu ekipmanlar, traktör ya da çeşitli tarım makinelerine takılarak kullanılabilmektedir. Bundan dolay seçilecek ataşmanın kullanılacağı tarım makinesinin doğru bağlantı noktalarına sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Bununla beraber tarım makinesinin hidrolik kapasitesi ve gücü de yine yapılacak ataşman seçimi esnasında oldukça önemli detaylardır.

Yuvarlak balyaların boyutlara farklı nedenlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla yuvarlak balya ataşmanı seçimi yapılırken mutlaka ataşmanın rahatlıkla taşıyabileceği balya uzunluğuna ve çapına dikkat edilmelidir. Satın alım öncesinde var olan gereksinimlerin ön plana çıkması, seçim sırasında tam olarak isteklerin yerine getirilmesi aşamasından büyük bir öneme sahiptir.

İnsanların yuvarlak balya ataşman satın almalarındaki en önemli faktörlerin başında, taşıma ve depolama işlemlerinin çok daha verimli olması gelmektedir. Ataşman seçimi yapılırken de gerekli işlemleri ne kadar hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştireceği konusunda net teknik bilgilere sahip olmak gerekir. Özellikle de fazla sayıdaki yuvarlak balyanın taşınmasının gerektiği durumlarda doğru kapasiteye sahip olan modeller içerisinden seçim yapılması gerekir.

Balyaların taşınması ve depolanması sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan yuvarlak balya ataşmanı modelleri, çoğunlukla açık alanlarda kullanılan bir ekipman olarak bilinir. Yani yuvarlak balya ataşmanı seçimi yaparken var olan dış etkenlere ve çalışma şartlarına dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Seçilecek yuvarak balya ataşmanı sağlam ve kaliteli materyallerden üretilmiş olmalıdır. Böylelikle yapılan yatırımın karşılığı en iyi şekilde alınmış olur.

Diğer ataşman çeşitlerinde olduğu gibi yuvarlak balya ataşmanı için de düzenli bakımın önemi oldukça büyüktür. Bakımın doğru olarak yapılması, herhangi bir sorun ortaya çıkmadan uzun süreler boyunca ataşmanın kullanılmasına imkan sağlar. Gerek bakım gerekse farklı durumlarda servis ve yedek parça desteği veren üreticiler ile iletişime geçilmesi bu aşamada önemlidir.

YUVARLAK BALYA ATAŞMANI SEÇİMİNDE
DOĞRU ADRES BALYAATASMANLARI.COM

Gerçekleştirmekte olduğumuz yuvarlak balya ataşmanı üretiminin ilk zamanlarından itibaren ekibimiz ile önceliğimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Ve bu önceliğimiz doğrultusunda sahip olduğumuz deneyimi, en iyi yuvarlak balya ataşmanlarını üretmek adına kullanmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz üretim esnasında günümüzün en son teknolojisini kullanıyoruz. Böylece ortaya çeşitli ihtiyaçların en iyi şekilde giderilmesini sağlayan yüksek kaliteli ürünler çıkmış oluyor.

Üretimini yaptığımız yuvarlak balya ataşmanları, kolay kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu sayede kısa bir eğitim sonrasında hiçbir sorunla karşılaşmadan operatör tarafından kullanılmaya başlanabilir. Tabi ki yalnızca kullanım öncesinde değil kullanılırken de operatörler gerekli olan soruların cevaplarını almak adına uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Klasik tarzdaki yuvarlak balya ataşman modellerinin aksine ekibimiz çeşitli balya boyutlarının yanı sıra tarım makinelerinin kapasitelerine de en iyi şekilde uyum sağlaması adına kendi içinde farklı özellikleri barındıran modellerin üretimine devam ediyor. Böylece kullanım alanınızı göz önünde bulundurarak isteklerinizi net olarak karşılaşacak modellerimizi inceleyerek uzmanlarımız ile birlikte aradığınız sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçerisinde yer aldığımız sektörde lider isim olma hedefimiz ile yuvarlak balya ataşmanı üretimi ve satışı konusunda gerekli olan tüm çalışmaları eksiksiz olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ataşman satışı sonrasında gerekli olan teknik desteğin yanı sıra gerekli görüldüğü durumlarda bakım işlemleri de yine ekibimiz tarafından gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Yuvarlak balya ataşmanı kullanan insanlar, bu ekipmanların bakıma ihtiyaç duymadığını düşünebilirler. Lakin satın alınan ataşmanların uzun zamanlar boyunca kullanılabilmesi adına düzenli olarak akımlarının yapılması önemlidir.

Ekibimiz de yuvarlak balya ataşmanı bakımı ve teknik desteği ile alakalı ihtiyaçların en iyi şekilde yerine getirilmesi adına gerekli olan adımların tamamını eksiksiz bir şekilde atar. Böylece hazırlanmış olan yuvarlak balyaların gerek taşınması gerekse istiflenmesi aşamasında daha öncesinde yaşanılan sorunların tamamı ortadan en etkili şekilde kalkar.